Τώρα βέβαια η σχολ.χρονιά τελειώνει, αλλά πολλές άλλες έπονται. Πού το βρίσκουμε; Είναι πολύ όμορφο και μ’αρέσει που δείχνει και κατευθύνσεις στο πώς γράφεται κάθε γράμμα!
Mama4
Έγραψα γυμνή την αλήθεια να ιδούνε όλοι οι Έλληνες, ν’ αγωνίζονται διά την πατρίδα τους, διά την θρησκεία τους, να ιδούνε και τα παιδιά μας και να λένε: Έχομεν αγώνες πατρικούς, έχομεν θυσίες… και να μπαίνουν σε φιλοτιμίαν και να εργάζονται εις το καλό της πατρίδος τους, της θρησκείας τους και της κοινωνίας.
- Ο ορισμός της ιστορίας κατά τον στρατηγό Μακρυγιάννη (θουκυδίδειο παράδειγμα)
Τώρα βέβαια η σχολ.χρονιά τελειώνει, αλλά πολλές άλλες έπονται. Πού το βρίσκουμε; Είναι πολύ όμορφο και μ’αρέσει που δείχνει και κατευθύνσεις στο πώς γράφεται κάθε γράμμα!
Mama4